صفحه اصلی / مقالات


تفاوت گارانتی و وارانتی

شرکت های وارد کننده و صادر کننده و تولید کننده برای محصولات خود ضمانت نامه هایی را جهت ارائه خدمات به مشتریان خود ارائه می دهند. که در راًس این ضمانت نامه ها ، گارانتی و وارانتی هستند که تعریف های متفاوتی دارند ،در این مقاله تلاش شده تا تفاوت این دو کلمه از یکدیگر به طور کامل برای آگاهی مشتریان شرح داده شود. که برای شروع به تعریف معنی هر کدام از آنها می پردازیم.

گارانتی: اصطلاح گارانتی (Guarantee) عبارت است از قولی لازم که شخص به شخص دیگری می دهد بگونه ای که اگر شرایط خاصی به وجود آمد، این قول عملی می شود.

وارانتی: این لغت شباهت زیادی با گارانتی دارد، اما در بازه زمانی بیشتری از آن استفاده می شود. فروشنده معمولاً در مدت زمان وارانتی (Warranty) در صورت بروز مشکل برای محصول هزینه تعویض را به عهده می گیرد .

همان طور که از معانی هر کدام از این ضمانت نامه ها مشخص است ، تفاوت آنها در نوع ضمانت و مدت زمان است ، در گارانتی، تولید کننده محصول را در صورت خرابی تعمیر ودر وارانتی تولید کننده محصول را در صورت نقص و خرابی تعویض می کند.

در همین راستا، بخش بازرگانی شرکت ابزارآلات تانوس نوع ضمانت نامه را برای هر کدام از محصولات خود بر حسب کار کردشان به طور مجزا مشخص کرده است.